Turystyka

Ciekawostki: podróże, sport i humor

Regularnie do każdego z nas dociera ogromna liczba informacji. Jedne uznajemy za powiadomienia całkowicie niepotrzebne, inne za godne zapamiętania. Pogłębiają naszą wiedzę na różnorodne zagadnienia. Są też informacje o charakterze zabawowym. Często je zapominamy, ale umiejętnie przygotowane ciekawostki mogą zostać w naszej świadomości nawet na zawsze. Dlaczego tak się dzieje?

Turystyka. Ciekawe fakty o miastach i państwach

XXI wiek, to eksplozja zdolności podróżowania. Aktualnie jest normalne, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz na innym kontynencie pstrykamy zdjęcia. Oglądamy wspaniałe miejsca i nieznaną kulturę. Branża turystyczna oferuje nam szeroką ofertę miejsc noclegowych i niespodzianek, z których można odnieść korzyść. Nieznana kraina wszystkich z nas stoi otworem i na  podróż coraz częściej nie potrzeba wielkich pieniędzy. Daleka podróż nie jest już hermetycznym zajęciem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawym informacjom możemy szybko dowiedzieć się najciekawszych informacji. Na temat kontynentu albo terytorium, albo miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat metropolii w Europie (np. Barcelona, Liverpool, Rzym, w którym planujemy krótką podróż, jego atrakcji i miejsc wartych poznania. Osoby planujące urlop lub krótki podróż po kraju, też szukają szybkich informacji. Interesują je ciekawostki na temat regionu jak również miejscowości. Obojętne czy to duże miasto – Wrocław, Poznań, Olsztyn czy mniejsze, np. Puck, Kazimierz Dolny albo Zakopane. Krótkie informacje o atrakcjach miejsc które planujemy odwiedzić, są niezwykle cenne. Oczywiście, jeśli są przy okazji rzetelne, napisane w komunikatywny i interesujący sposób.

Jakich informacji poszukujemy, jeśli chodzi o turystykę? Na przykład informacje o groundhoppingu, hotelach czy samolotach pasażerskich. O lotniskach, promach albo namiotach.

Kawały i anegdoty na poprawę humoru

Nawet permanentny ponurak, lubi się śmiać. Opowiadanie kawałów, oglądanie komedii, występów kabaretowych, przeglądanie internetowych memów – to świetna rozrywka. Obojętne ile odbiorca ma lat, czym się interesuje i gdzie mieszka. W przeszłości dowcipy, anegdoty i dowcipne obrazki trafiały do gazetek z dowcipami (np. kultowy obecnie miesięcznik Dobry Humor) oraz do rubryk z żartami w czasopismach. Obecnie to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki – w sieci.

W przeszłości uwielbialiśmy rozpowszechniać kawały o milicjantach oraz kawały o politykach. Były kawały o pacjentce przychodzącej do lekarza i śmieszne żarty|anegdoty o Wąchocku. Jakiś czas temu znane były kawały o blondynkach, żarty z Chuckiem Norrisem. Rechotaliśmy z dowcipów zaczynających się od „Twoja stara”… Najkrótsze żarty czyli żartobliwe zagadki trafiły również do programów rozrywkowych. Nieustannie powielane dowcipy czyli znane i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Dowcipy znajdziemy w serwisie DobryHumor.pl czy Sadurski.com, najdowcipniejsze opowiastki oraz fakty o znanych ludziach – w Anegdoty.pl. Osoby mające do siebie dystans, chętnie zamówią dowcipny portret na stronie Karykatury.com. Artystę tworzącego karykatury na żywo, można obecnie zaprosić na uroczystość weselną albo spotkanie biznesowe. Bo oglądanie dowcipnych podobizn, komicznych karykatur też ma wpływ na dobre samopoczucie.

Niezwykłe fakty sportowe, na temat zwierząt

Czy lubisz śledzić informacje sportowe? Śledzimy codzienne informacje o rekordach i osiągnięciach słynnych sportowców i ulubionych drużyn futbolowych. Poza tym istnieją też ciekawostki – ponadczasowe, nieraz zaskakujące fakty o dyscyplinach sportowych, o klubach piłkarskich, reprezentacjach futbolu czy siatkówki. Interesujące fakty sportowe lubi Każdy. Niezależnie od tego, czy chodzi o hokeja, paintball, sporty zimowe czy kolarstwo.

Lubimy także czytać ciekawe fakty o zwierzętach, choć to głównie obszar zainteresowań ludzi młodych. Interesują nas ciekawostki o zwierzętach, z którymi mamy do czynienia codziennie (np. psy. Szukamy także nieznanych informacji o nieznanych zwierzakach, żyjących w dalekich krajach. Gdzie mieszkają pingwiny, co je dziobak, jakie zwyczaje mają leniwce, piranie albo wieloryby.

Panie wolą znajdywać ciekawostki o potrawach i gotowaniu. Interesuje je skąd wzięły się faworki, krakersy, zioła. Szukają ciekawostek o urodzie. Jaka była historia perfum, biustonoszy lub lakierach do paznokci oraz Bollywood.

Mężczyźni lubią ciekawe informacje o samochodach, o historii, telewizyjne. Nie każdy zna ciekawostki o filmie Kevin sam w domu albo z Jamesem Bondem. Szukają wyjątkowych ciekawostek o rowerach, amfibiach, historii papierosów, o kosmosie.

Wszystkich chyba fascynują niezwykłe ciekawostki o duchach, Bożym Narodzeniu, Walentynkach. O podatkach, karnawale albo owocach morza. Okazji, aby poznać ciekawostki o wszystkim co nas otacza, jest cała masa. Trzeba jednak mieć świadomość, gdzie je znaleźć.