Inne

Wiadomości o parafii pw NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu

Działanie kościoła parafialnego pw NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu przedstawione jest bardzo szczegółowo na stronie www. Parafianie oraz inne osoby, które chciałyby się dowiedzieć czegokolwiek więcej w temacie parafia Nowy Tomyśl albo po prostu zobaczyć, kiedy na przykład odbędzie się konkretna msza mogą to szybko zrobić.

Na stronie pojawiają się też systematycznie wiadomości w temacie prosperowania kościoła. Aktualności doceniają szczególnie osoby z parafii. Strona jaką zaprojektował w Internecie kościół Nowy Tomyśl jest doskonałym przykładem na to, że życie parafialne o wiele bardziej ciekawi ludzi i doceniają to, że mogą sprawdzić w każdej chwili to, co dzieje się w ich kościele.

Parafia należąca do archidiecezji poznańskiej udziela informacji o tym, że w niedziele i święta msze święte są w godzinach: 7, 9, 11, 13 i 18. W okresie Wielkiego Postu msza jest o godzinie 15.45 i nie ma wtedy intencji o godzinie 18. W lipcu oraz w sierpniu nie ma natomiast mszy o godzinie 13. W dni powszednie msza odbywa się o godzinie 7 i 18. Nabożeństwa cykliczne, takie jak Gorzkie Żale odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 15. Droga Krzyżowa jest w piątki o godzinie 16. O tym, że wskazana parafia ukierunkowana jest na to, by każdy mógł uczestniczyć w mszy świętej poświadcza to, że można zobaczyć msze w serwisie YouTube.

Na witrynie znajduje się dodatkowa zakładka, z jakiej można w parę sekund przenieść się do serwisu i zobaczyć mszę. To doskonałe wyjście, pozwalające na wzięcie udziału zwłaszcza osobom chorym oraz seniorom. Transmisje sprawdzają się zwłaszcza w trakcie pandemii koronawirusa. To ukazuje też, że kościół Nowy Tomyśl NMP uwzględnia innowacyjne możliwości przekazu, żeby dotrzeć do dużej liczby katolików. Parafianie mogą również w kościół NMP Nowy Tomyśl korzystać na co dzień ze spowiedzi, przed każdą mszą świętą. Spowiedź jest też w pierwsze piątki miesiąca w godzinach od 15 do 16 i od 17.30 do 18.